29 września 2016 ~ Możliwość komentowania Rodzice niepełnosprawnych uczniów wygrywają spór z gminami o finansowanie nauki została wyłączona

Rodzice niepełnosprawnych uczniów wygrywają spór z gminami o finansowanie nauki

*

Od przyszłego roku na edukację niepełnosprawnych samorządy będą wydawać tyle, ile dostają od państwa.

Ustawodawca postanowił uciąć coroczne spory rodziców z samorządami o zasady finansowania nauki niepełnosprawnych uczniów.

Od 1 stycznia 2017 r. reguła – powtarzana dwukrotnie w ustawach okołobudżetowych na 2015 i 2016 r. – zostanie na stałe wpisana do ustawy o systemie oświaty. A od 1 września 2017 r. ma obowiązywać na mocy nowego prawa oświatowego, którego projekt minister edukacji narodowej zaprezentowała 16 września.(…)

Większość rodziców niepełnosprawnych uczniów oraz wspierających ich organizacji pozarządowych to rozwiązanie cieszy. Oznacza to bowiem zabezpieczenie interesów dzieci z niepełnosprawnościami i koniec obaw, czy w kolejnym roku pieniądze na ich edukację będą zagwarantowane – mówi Paweł Kubicki ze Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom z Ukrytymi Niepełnosprawnościami im. Hansa Aspergera Nie-Grzeczne Dzieci. – Cały czas jednak oczekujemy na wprowadzenie rozwiązania systemowego, bo to przeniesione z ustaw okołobudżetowych do prawa oświatowego nadal jest tylko rozwiązaniem prowizorycznym – zaznacza Paweł Kubicki.

źródło: http://www.rp.pl/Zadania/309299975-Rodzice-niepelnosprawnych-uczniow-wygrywaja-spor-z-gminami-o-finansowanie-nauki.html#ap-1

Comments are closed.