15 czerwca 2018 ~ Możliwość komentowania Badanie – pomiar doświadczeń związanych z przyjaźnią w ASD została wyłączona

Badanie – pomiar doświadczeń związanych z przyjaźnią w ASD

*
Zwracamy się do Państwa z serdeczną prośbą o udział w badaniu, mającym na celu opracowanie polskiej wersji narzędzia do pomiaru doświadczeń związanych z przyjaźnią. Kwestionariusz został stworzony przez zespół prof. Simona Barona-Cohena z ARC i jest przeznaczony do badania osób z autyzmem. Ludzie różnie rozumieją przyjaźń, nie wszyscy też w jednakowym stopniu dążą do tego typu relacji. Posiadanie narzędzia pozwalającego na zobiektywizowany pomiar byłoby krokiem naprzód w poznaniu społecznej sytuacji osób z autyzmem. Bardzo mało na ten temat wiadomo zwłaszcza w przypadku kobiet z ASD.
Całe badanie polega na wypełnieniu dwóch kwestionariuszy oraz metryczki i zajmuje ok. 15 minut. Jest anonimowe, w dowolnej chwili można zrezygnować z dalszego udziału. Możliwe będzie uzyskanie zbiorczego raportu z badania, jeśli podadzą Państwo swój adres e-mail.

W badaniu mogą uczestniczyć osoby pełnoletnie posiadające diagnozę ASD, a także osoby niepełnoletnie w wieku od 12 lat (w tym wypadku o wypełnienie części narzędzi proszony jest także rodzic, którego prosimy w formularzu o wyrażenie zgody na udział dziecka w badaniu).

Badanie jest realizowane przez Uniwersytet Warszawski. Przeprowadza je mgr Mateusz Płatos, doktoranta na Wydziale Psychologii UW, pod opieką merytoryczną prof. dr hab. Ewy Pisuli.

Bardzo dziękujemy za poświęcony nam czas i prosimy o udział w badaniu!
Link do badania dla osób pełnoletnich z ASD:
Link do badania dla osób niepełnoletnich z ASD:
– część wypełniana przez rodzica:
– część wypełniana przez osobę z ASD:
https://goo.gl/forms/enq3kuTkZwHIbRZf2

Comments are closed.